BASEBALL |
|
|
|
|
|
6UA |
ALEX STANCIL |
CORY MATTHEWS, CODY SMITH, PATRICK REEHL |
QUAKE |
18-7 |
District 1 and state runner up/MBAA Summer Shootout champs/ Ponte Vedra Shark Bite Tournament, VBA Fireball Tournament |
6UB |
JEREMY NELSON |
JOSHUA WILHITE, RICARDO LEHRON, GRANT CURTISS |
BLAST |
14-13 |
Runner Up Silver bracket Mothers day Tournament |
7U |
JEREMY SELF |
CHAD, LARRY, DANIEL |
INDIANS |
21-13 |
Qualified top 8 in 8U State/ New Kent Virgina Invitational 7U Champs/ Silver bracket Champs USSSA North Florida Easter Turbo/ Runner up in USSSA 8U Sandlot Rawhide Tournament |
8UA |
DOUG EDWARDS |
LUIS BAUTISTA, TJ TRANOVICH, JAMES CARROLL |
INDIANS |
86-20 |
Cal Ripken 8U State, Regional, AND World Series CHAMPS, USSSA Touch 'Em All Brawl 8U, GFB First Coast Showdown 9U, GFB Easter Turbo 8U , FCAA Mother's Day Shootout 8U, MSA Memorial 8U Champs/ VBA Fireball 8U Runners-Up |
8UB |
TRAVIS GOODALE |
RYAN RODGERS, TARA RILEY, PHILIP EDDY |
INDIANS |
9-13 |
sliver bracket champions of the "Spring border Wars tournament |
9UA |
WILL SHUMAN |
BRYAN COX, RYAN SCHNITZ, AARON SANDERS |
INDIANS |
21-15 |
District 1 Champs, State runner up, North Carolina, Southeast Regionals runnner up,Champions Park last chance All-Star Warmup 10u Gold Champs, Brunswick, USSSA Memerorial Day Meltdown Champs, |
10UA |
CHRIS GILES |
|
LIGHTNING |
21-13 |
Districts runner up |
10UB |
JOHN CUNNINGHAM |
GREG TERRYN, KEVIN FIRMI |
INDIANS |
|
North Florida Easter Turbo, River City rumble Champs, King of Diamond, First Coast Showdown, Villages Fireball Runner ups |
11UA |
MIKE SNYDER |
BURT LYNCH |
RAMPAGE |
3-12 |
We were runners up for a local invite called the JC Invite. That was 2 of our 3 victories for the season. |
12UA |
BRIAN BLACKARD |
SHAWN LEE, PEEWEE MOON, BRIAN POWELL |
TRIBE |
55-19-5 |
District Champs/USSSA Under Armour tournament,FCAA Mother’s Day, USA all star warm up champions/Runner up in villages fireball tournament / COOPERSTOWN-Pool play 4-1-1, seeded top 10 out of 45 teams, Won Home run Derby (Connor Hayes) Won fastest double play(Collin Blackard, Kerrigan Dias, Ryan Broughton) |
12UB |
TREVOR DAVID |
DAVID PAGE, INDE RAMOS, TROY CULPEPPER |
HAWKS |
17-11-1 |
Ga. USSSA and Clay County Invitational Championship/ 2nd FCAA Mothers Day Bash/ 3rd in state/5th in Cal Ripken Experience in Myrtle Beach SC |
14UA |
CHRIS CAMPBELL |
JUSTIN SMITH, CHRIS MAYNOR, JUAN OQUENDO |
KNIGHTS |
6-13 |
made it to states |
18UA |
KEVIN LOVELACE |
|
FURY |
4-8-1 |
We went straight to state tournament lost in the semifinals. We were runner ups in the clay tournament. Participated in a couple PG tournaments but did well for 16u team playing 18u for the first season. |
SOFTBALL |
|
|
|
|
|
8UA |
CASSANDRA SPILLERS |
COACH BRE, COACH LEA, COACH JUSTIN |
ATTITUDE |
11-14 |
4th in Districts |
10UA |
NIKI MULLEN |
CORRIE LAMB, ANDREW SCHWEITZER |
ATTITUDE |
25-16 |
2nd @ Babe Ruth state tournament 3rd @ BR District tournament Runner up @ WINTER THAW - Gold Bracket SPRING SWING - Gold Bracket MEMORIAL DAY - Gold Bracket MADNESS CREEKS SHOOTOUT - Gold Bracket |
12UA |
MIKE MULLEN |
DANIEL LUCAS, HEATHER SNEAD, CHARLES GREER |
PHENOMS |
16-16-1 |
3rd at district, state champions |
14U |
MARISA BAUTISTA |
NOAH BAUTISTA, ALAN MCKINLEY, JOSE MENDOZA |
PHENOMS |
13-10-1 |
Runner-up at Memorial Day Madness Tournament District Champions State Semifinalist |